ZUŠ Imricha Godina Vráble

IUVENTUS CANTI

Medzinárodná spevácka súťaž Imricha Godina IUVENTUS CANTI

• Súťaž vznikla v roku 1993 na počesť slávneho vrábeľského speváka, operného speváka európskeho mena a významného pedagóga Doc. Imricha Godina ako Celoslovenská spevácka súťaž Imricha Godina.

• Cieľom súťaže je prispievať k zvyšovaniu umeleckej úrovne na školách a tým napomáhať výchove mladých spevákov.

• Godinovu spevácku súťaž každoročne organizuje Základná umelecká škola Imricha Godina Vráble.

• Od roku 1995 vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva Slovenskej republiky.

• Od roku 1999 súťaž nadobúda medzinárodný charakter.

• Súťaž IUVENTUS CANTI vytvára podmienky na prezentáciu mladých talentovaných spevákov a zároveň ukazuje smer súčasného trendu slovenskej speváckej školy a škôl iných národov.

• Pre mnohých spevákov znamená úspešný štart na Godinovej speváckej súťaži rozhodujúci krok na profesionálnu dráhu, na európske koncertné pódiá i svetové operné scény.

Bližšie informácie o súťaži nájdete na stránke: www.iuventuscanti.com

• Základná umelecká škola Imricha Godina Vráble
    Hlavná 1221/1, 952 01 Vráble